گرایش اصلی رفتار مصرف کنندگان

گرایش اصلی رفتار مصرف کنندگان

گرایش های اصلی رفتار مصرف کنندگان در سال 2018

در عرصۀ بازاریابی و تجارت، یکی از مسائل مهم که باید مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد رفتار مصرف کنندگان است. آنالیز رفتار مصرف کنندگان، میتواند نه تنها مسیر پیش روی برندها را برای تولید محصولات جدید به آنها نشان دهد. بلکه برای تولید محصولات آینده نیز راهگشا باشد. در ادامه قصد داریم، به بررسی الگوهای اساسی رفتار مصرف کنندگان در سال  2018 بپردازیم، که توانسته مسیر تولید محصولات متنوع را برای کمپانی های مختلف روشن کند.

موج نوآوری های تکنولوژیک در سال 2018، موجب موفقیت هایی اساسی و مهم در صنعت گردشگری، سفر، و تفریحات متنوع شده است. نزدیک به 5 سال پیش، هنگامی که نخستین گوشی های هوشمند وارد بازار شد، رضایت مصرف کنندگان را در بر داشت و به عنوان اولین گرایش های رفتار مصرف کنندگان، شناخته شد.

در این نوشتار اما قصد بررسی هندوستان را داریم. تا به امروز هندوستان برای تحلیل تجربه اقتصادیِ مبتنی بر افزایش کسب وکار و رفتار مصرف کنندگان مدنظر بوده است. در حال حاضر بررسی بخش هایی مانند تفریحات و اوقات فراغت، ورزش، سلامت و پزشکی برای برنامه ریزی که فاکتورهایی کلیدی و تاثیرگذار بر رفتارهای مصرف کنندگان دارد، آغاز شده است. از سوی دیگر، برندها و کمپانی های مختلف، برای پذیرش موارد جدیدتر و استراتژی های اندیشمندانه که بتواند توجه مصرف کنندگان را جذب کرده و به عنوان یک تجارت پویا با تغییراتی بسیار سریع، شناخته شود، مسیری جدید که همان بررسی رفتار مصرف کنندگان است، را آغاز کردند.

گرایش و روند کلی تغییر رفتار مصرف کنندگان در سال 2018

1-تمرکز بر روی بخش های جدید رفتار مصرف کنندگان و ایجاد کسب و کار نو با توجه به گروه های جوان

گروه های مصرف کننده جوان توانسته در عصر جدید هدایت گر و سکان دارِ کلید اصلی تغییرات رفتار و خرید مصرف کنندگان باشد. امروزه این گروه سنی توانسته قابل توجه برای بسیاری از برندها در بخش های مختلفی مانند خوراک، نوشیدنی، پوشاک، کفش و زیورآلات باشند، که تغییرات مثبت و سریع مصرف کنندگان را مدنظر قرار دهد.

هندوستان بیشترین جمعیت گروه های جوان را در جهان دارد. این گروه سنی 18 تا 35 ساله شامل جمعیتی 440 میلیونی است که حدود 34% از کل جمعیت این کشور را شامل میشود.

2-شبکه های اجتماعی نقشی اساسی در شکل گیری رابطه و تغییرات الویت های مصرفی، مصرف کنندگان در هند دارد

اهمیت تجارت اجتماعی در عصر جدید روز به روز در حال افزایش است و با مصرف کنندگان، ارتباطی مستقیم دارد. تصاویر و کلیپ ها از محصولات و برندهای مختلف که در شبکه های اجتماعی منتشر میشود، تجربیات مصرف کنندگان که در وبسایت ها و بلاگ های مختلف انتشار می یابد، رتبه بندی، مرور محصولات و  پیشنهاداتی که به صورت آنلاین از سوی مصرف کنندگان در اختیار مردم قرار میگیرد، همگی به عنوان تولید محتوای تبلیغاتی ساخته شده توسط کاربران محصولات مختلف، در اینترنت منتشر میشود.

این محتوا هم میتواند موجب رونق و ارتقای محصولات، و هم تنزل و سقوط برند ها و خدمات در بین مردمی شود که به این محتواهای تبلیغاتیِ اینترنتی دسترسی دارند. این تجارت اجتماعی، فقط محدود به شبکه های اجتماعی نیست بلکه شامل فروش فرد به فرد، خرید های گروهی (محصولات و خدماتی که به مصرف کنندگان پیشنهاد میشود)، کنترل خرید (وقتی  کاربران لیستی را برای خرید تهیه کرده اند)، تجارت مشارکتی( وقتی مصرف کنندگان برای ارزش محصولات با کمک یکدیگر، تصمیم گرفته اند) نیز میشود.

شبکه های اجتماعی و نظریات آنلاین راجع به محصولات و خدمات نقشی بسیار مهم و اساسی برای رفتار مصرف گنندگان جوان دارد و میتواند تاثیری عمیق، بر تصمیمات آنها برای خرید کردن بگذارد.

در این نوشتار ما از تاثیر شبکه های اجتماعی آگاه شدیم، که میتواند بر روی رفتار خریداران و مصرف کنندگان تاثیر بگذارد، از سوی دیگر مردم خود نیز میتواند برای خدمات و محصولات مورد علاقه شان محتوای تبلیغاتی تولید کنند. همچنین برند ها و کمپانی ها، بیشتر ا از همه بر روی گروه های جوان تمرکز دارند و با توجه به نیازهای آنان در مسیر تولید پیش میروند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها