موفقیت در بازاریابی

موفقیت در بازاریابی

بیشتر برندهای مشهور و سازمان های خدمات حرفه ای زمان و هزینه بسیاری را به برنامه های بازاریابی اختصاص میدهند، ولی در پیگیری آن موفق نبوده و تلاش آنها بیشتر در جهت تاثیر مثبت بازاریابی در موفقیت تجارتشان است. برای اجتناب از این اشتباهات رایج شما ابتدا نیاز دارید که چندین هدف را برای کسب و کارتان مشخص کرده تا قادر باشد ببیند، برنامه بازاریابی شما چگونه کار میکند.

هدف گذاری

هدف گذاری نوعی هنر است. از یک سو، شما باید بتوانید عملکرد پایه کسب و کارتان را مشخص کرده، عوامل رسیدن به این موقعیت را بدانید و از سوی دیگر باید به این مهم توجه کنید که اگر به نتیجه مدنظرتان در تجارت رسیدید، چه پیش می آید. شدت تاثیر تکنیک های بازاریابی بر نیازهای شما، تصمیم گیری های بعدی و میزان تلاش شما در عرصۀ تجارت را تحت تاثیر قرار میدهد.

پیگیری مسیر

برای اهدافتان، زمانی را نیاز دارید تا بتوانید روند پیشرفت کار را بسنجید. این مهم میتواند به شدت ساده و یا پیچیده باشد. اگر در این مسیر مبتدی و نامطمئن هستید باید از خودتان بپرسید:

برای هدف های تجارتتان به چه معیارهایی نیاز دارید؟

آیا این معیارها عملی است و به بهبود و ارتقای کسب و کار کمک میکند؟

برای خدمات حرفه ای ایده و ارزش های فکری، سه معیار ضروری جهت پیگیری پیشرفت وجود دارد. این سه معیارر شامل نتایج کسب و کار، بازدید ها و تخصص است.

نتایج کسب و کار: مواردی مانند انواع مشتریان، افزایش درآمد، تجارت جدید و سودآوری از نتایج هر کسب و کاری است. این چنین معیارهایی در چارچوب های مالی بدون نیاز به هرگونه نرم افزاری قابل پیگیری است.

بازدید: این معیار به راحتی با چک کردن افزایش بازدید وب سایت، قابل پیگیری بوده و با نگاه کردن به ترافیک بخش های مشخصی از وبسایت میتوان از این هم فراتر رفت. به عنوان مثال، برای پیگیری بازدید میتوان، ترافیک شبکه های اجتماعی، افزایش دیتابیس ایمیل ها در پاسخ به تقاضا و درخواست ها را بررسی کرد.

تخصص: تغییرات با توجه به چارچوب های تخصص یکی از معیار های پیچیده و دشوار در پیگیری است ولی شدنی است. به عنوان مثال شما میتوانید دفعات دانلود گزارش ها و بازدید پست های بلاگ را پیگیری کنید. به همین ترتیب، بازدید محتوای چندگانه و دفعات دانلود ان میتواند پذیرش، چارچوب تخصص و موارد این چنینی را آشکار کند. افزایش گفت و گوهای تجاری و دعوت به ایونت های کسب و کار میتواند افزایش اقتدار مارکت را در موضوع و یا بخش مشخصی از صنعت نشان دهد. هر زمان که امکان دارد جمع اوری داده ها را اتوماتیک کرده، سرعت و کارایی آن را افزایش دهید و گزارش هایی دقیق را تهیه کنید. پلت فرم هایی مانند تحلیل گوگل شما را برای اتوماسیون و شخصی سازی آسان توانا میسازد.

با جمع آوری این داده ها جهت پیگیری پیشروی برای اهداف بازاریابی، فراموش نکنید زمانی را برای مرور و تحلیل این داده های اختصاص دهید. اگر معیارهای درستی را انتخاب کرده باشید، موقعیت های خوبی برای ارتقا بهتر و سریع، و البته رسیدن به اهدافتان خواهید داشت. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید اگر تیم بازاریابی شما درست کار نکند، هیج معیاری برای پیگیری و یا هیچ داده ای برای جمع آوری نخواهید داشت و باید تکنیک های بازاریابی مورد استفاده تان را حتما چک کنید.

تنظیم و تکرار

آنچه که در طول زمان پیگیری میکنید باید به عنوان یک تجارت کامل شود، پس لیست معیارهایتان را مجدد ارزیابی کرده و مطمئن شوید با تمامی تغییرات در خدمات و سیستم هردوی آنها هم تراز شده اند. مرور معیارها سالانه و یا دوسالانه و تنظیم آنان به شما جهت دست یابی به داده های ضروری برای موفقیت و گسترش تجارت یاری خواهد رساند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها