مطالعاتی دربارۀ بازاریابان و سئوکاران

مطالعاتی دربارۀ بازاریابان و سئوکاران

گزارش نتایج مطالعاتی دربارۀ بازاریابان و سئوکاران

در این نوشتار ما به ارائه گزارش و معرفی کمپانی های تاپی میپردازیم که بازاریابان توانایی را برای سئو و بهینه سازی آماده کردندو در توسعه بازاریابی سطح C در این مسیر پیشگام و پیشرو هستند. کدام شرکت ها بهترین آموزش ها را برای بازاریابان جهت بهینه سازی و سئو، تهیه کرده اند؟ اینها دو پرسش اصلی و اساسی است که ما از بازاریابان، مدیران و دانش آموزان پرسیدیم.

برای درک اینکه کدام شرکت بهترین توسعه دهندۀ بازاریابی در سطح C است، نویسنده این نوشتار به همراه کریستین دِیونگ تحقیقی را انجام داده است. در این تحقیق، از مدیران پرسیده شده که مشهورترین شرکت های توسعه دهندۀ سئو در بازاریابی را لیست کنند.

از این مطالعات، درمیابیم که تمام فعالیت های بازاریابی شبیه به هم نیست. مدیران شرکت ها اظهار میکنند که برخی کمپانی ها آموزش ها و برنامه های توسعۀ بهتر و مهم تری دارند، و همین موجب شده که به عنوان راهبر این استراتژی در مسیر حرکت کنند، در نتیجه توانسته اند به موفقیت بیشتر و بهتری برای بهینه سازی و سئو برسند. اما چه چیزی باعث شده که این شرکت ها در این لیست 15 تایی قرار بگیرند.

قدرت نفوذ بازاریابی به عنوان P&L شناخته شده و در رقابت های شدید در سطوح بالا دیده میشود، که همراه با چالش های فراوان است. قرار گرفتن در این تاپ لیست راحت نبوده و همراه با مداومت و پایداری در طول زمان بوده تا مدیران توانسته اند توانایی های بازاریابی شان را توسعه دهند. این شرکت ها اعتماد بیشتری برای آموزش نیروهایشان داشتند و میدانستند که چگونه و چطور شایستگی کارمندان تحصیل کرده بر شرکت تاثیر خواهد داشت.

از اولین مطالعات، علاقه مهم و عمیقی در میان پژوهشگران وجود داشت تا بدانند کدام کمپانی ها و صنایع بهترین مسیر را برای حرکت بازاریابان به سمت سئو دارند. شرکت های پیشرو در این مسیر، معمولا پروسه های ارزیابی دقیق و پیشگامی داشته و از سوی دیگر سیستم های تست زمان جهت آموزش برای رفتار و فکر کردن جهت سئو و بهینه سازی دارند. برای درک بهتر اینکه کدام شرکت برای تبدیل بازاریابانش به سئوکار موفق تر عمل کرده، نویسندۀ این نوشتار از مقاله ای در لینکدین استفاده کرده است.

این لیست، با شرکت هایی که بهترین توسعه را در سطح C در میان پیشگامان بازاریابی داشتند، شروع شده است. نویسنده دریافته که درصدی از بازاریابان این شرکت ها فارغ التحصیلان سئو هستند و سپس تعداد بسیاری از انها را به عنوان مثال آورده که در این نوشتار نمیگنجد.

P&G ها در صدر این لیست قرار داشته و سهم آن ها 20% از این لیست است. آنها کسانی بودند که بعد ها وارد بهینه سازی همراه با تجربیات بازاریابی شدند. به عنوان مثال بازاریابان P&G که به سئوکار تبدیل شدند، میتوان به میشل گَس اشاره داشت. او در حال حاضر سئوکار در KOHL است و شغلش را در P&G آغاز کرد و بعدها در استارباکس ادامه داد. استورات استاکدل در P&G و مدیریت برند کار میکرد و در نهایت به CMO در سئو تبدیل شد. از این دست مثال ها بسیار است.

آنچه در این میان مهم و جالب است تعداد افرادی است که در یکی از این شرکت ها کار کرده اند و اصلا جای تعجب نیست که  تاپ های لیست CPG به دلیل استعداد بازاریابی شان به سئوکار منتقل شدند.

با نگاهی به این صنایع در می یابیم که نایک نیز در این لیست قرار دارد. دیوید گراسو، CMO کار پیشین کمپانی نایک در حال حاضر در زمینه بهینه سازی و سئو فعال است، و یا مری ان هینو که 17 سال را در شغل های مختلفی در کمپانی J&J کار کرده و در حال حاضر مسئول و سئوکار Lantheus است.

همۀ این مثال ها نشان میدهد، آموزش بازاریابان در جهت بهینه سازی و سئو نه تنها به موفقیت شغلی بیشتر این افراد منجر شده، بلکه برای آن شرکت و کمپانی همچون سکوی پرتاب عمل کرده است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها