لزوم استفاده از ویدئوکلیپ در بازاریابی

لزوم استفاده از ویدئوکلیپ در بازاریابی

لزوم استفاده از ویدئوکلیپ در بازاریابی

ویدئوکلیپ یکی از روش های مهم، اصلی و البته قدیمی در عرصه بازاریابی، تجارت و تبلیغات است. شما چه کمپانی کوچکی داشته باشید، و چه صاحب کسب وکاری بزرگ و مشهور باشید، برای ادامۀ مسیر، موفقیت، افزایش درآمد و جلب توجه بیشتر مخاطبان نیازمند ویدئوکلیپ هایی برای معرفی خدمات و تولیداتتان هستید.

در این نوشتار، قصد داریم تا از اهمییت و دلایل نقش پر رنگ ویدئوکلیپ در عرصۀ بازاریابی و تبلیغات صحبت کنیم. ویدئوکلیپ ابزاری خارق العاده در بازاریابی است و تکنولوژی چندان جدیدی هم نیست. اولین تبلیغ تلویزیونی در سال 1941 منتشر شد. این تبلیغ در واقع یک تصویر ثابت همراه با صدا بود، ولی ویدئوکلیپ در عرصۀ تبلیغات توانست بسیار موثر واقع شده و به سرعت توجه مردم را به خودش جلب کرد. سپس نوبت به عصر دیجیتال رسید، که به سرعت همه چیز را تغییر داد.

متخصصین بازاریابی در عصر دیجیتال پلت فرم های جدیدی برای کار داشتند. شبکه های اجتماعی، بلاگ ها، اینوگرافیک ها، پادکست های صوتی و تصاویر همگی بخش های مهمی از بازاریابی دیجیتال شدند و جای خودشان را در این عرصه پیدا کردند، اما ویدئوکلیپ اگرچه قدیمی تر اما همچنان به عنوان موثرترین روش و فعالیت جذب مخاطبان شناخته میشود.

مزایای ویدئوکلیپ

نکته مهم این است که این نوع تبلیغات، یعنی ویدئوکلیپ محدودیت نداشته و البته تنها محدود به شرکت های بزرگ نیست. هر کسب وکاری میتواند کمپین بازاریابی ایجاد کرده و از ویدئو برای تبلیغات محصول استفاده کند، بیش از این هر گروهی باید استراتژی های این مسیر را حتما رعایت کند.

ویدئوکلیپ ارزان قیمت است

اگر شما میخواهید ویدئو تهیه کنید، و کمپانی شما برندی مشهور مانند نایک باشد، نیازمند سرمایه گذاری مالی عظیمی هستید. اما کسب وکارهای کوچک نیز میتوانند از این روش تبلیغاتی استفاده کنند زیرا تبلیغات ویدئویی نیازمند بودجۀ سنگینی نیست.

به نحوۀ ساخت ویدئوکلیپ فکر کنید

برای ویدئوکلیپ های حرفه ای میتوانید نویسنده استخدام کنید، خدمات و سرویس های بسیاری است که با قیمت کمتر از 30 دلار متنی کوتاه و با جزئیات دقیق را برای شما آماده میکند. از این سرویس ها میتوان به

    • ProEssayWriting.com
    • EssayOnTime.com
    • BestEssayTips.com

اشاره کرد. ممکن است ویدئوی شما نیاز به فیلم برداری نداشته باشد، در این صورت باید یک گرافیست از راه دور مانند استخدام کنید. قیمت این گرافیست ها ساعتی تا 20 دلار تا 40 دلار است.

برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز باید مبلغی پرداخت کنید. پس باید آمار مشاهده ویدئوکلیپ ها را افزایش دهید.  اگر بودجۀ کمی دارید با پرداخت روزی 5 دلار میتوانید بازدید صفحه را بالا ببرید. وقتی قصد دارید محصول یا برندتان را به صورت آنلاین ترویج دهید، همۀ اینها شامل تغییراتی میشود. شما به عنوان صاحب یک کسب وکار قطعا میخواهید کسانی باشند که محصول و برند شما را بشناسند، ولی هدف نهایی شما  این است که این افراد محصول و یا خدمات شما را خریداری کنند.

وقتی مشتری عکس یک محصول را میبیند، ممکن است تصمیم به خرید آن گرفته و به سمت تجارت و خدمات شما جذب شود، ولی نکتۀ مهمی که نباید در این بازاریابی از آن غافل شد ایم مهم است که مشتریان و بازدیدکننده ها ویدئویی از محصول و یا خدمات شما را ببینند که ان را معرفی کرده و نحوۀ استفاده آن را میگوید، بیشتر متقاعد خواهند شد.

امروزه نحوۀ ساخت کلیپ ها متنوع است و با ابزارهای جدید شما خواهید توانست، ویدئوکلیپ های فانتزی و یا خوش رنگ بسیار زیبایی تهیه کنید که نه تنها توجه مشتریان را جلب کرده بلکه آنها را برای خرید محصولات و یا استفاده از سرویس و خدمات ترغیب کند و به افزایش درامد کمپانی شما منجر شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها